26/01/2011

Shmuggle vs Snuggieİki gündür soğuklar yüzünden evden çıkasım yokken, aklıma mevsimin anlam ve önemine gayet uygun bir konu geldi: Kollu battaniyeler.

İlk gördüğümde "Valla benim de aklıma geldiydi" diye düşünmüştüm ama yalan. Basit fikirlerle karşılaşınca hep aynı yanılgıya düşeriz: Benim de aklıma gelmişti.

Bu kollu battaniyelerin orjinali, alt resimde gördüğünüz Snuggie'ler. Amerikalı uyanık girişimci, battaniyeyle rahat hareket etmek için böyle bir şey bulmuş. Bizim Türkler de aynısını Shmuggle olarak çakmışlar.


Yalnız Shmuggle'a çakma Snuggie demek biraz haksızlık olur. Çünkü çakma iş genelde aslının kötü kopyasıdır. Shmuggle ise hem yüzde yüz polar kumaşı, tüy tutmaz ve kolay yıkanır özelliğiyle öne çıkıyor. Her şeyden önce Snuggie Çin'de, Shmuggle Türkiye'de üretiliyor.Snuggie'nin öne çıktığı tek alan çeşit ve desenleri. Çok daha fazla desen seçeneğine sahip oldupu gibi kedi ve köpekler için bile Snuggie mevcut!

Shmuggle ise Türkiye'de henüz ikinci yılını bile doldurmamasına rağmen gayet iyi gidiyor. Pek çok renk seçeneğine şimdi leopar, inek, zebra gibi desenleri de ekliyor. Ev hayvanları için Shmuggle üretilmemiş ama miniklere özel Shmuggle Junior'da pek çok renk seçeneği bulunuyor.

Gördüğünüz gibi cin fikirler bazen gözümüzün önünde ama görebilene.

http://www.shmuggle.com.tr/

No comments: