20/12/2011

#yeniyildaVAN

Daha "Van'da deprem" haberleri ortada dedikodu gibi dolaştığı saniyelerde depremzedelere yardım amacıyla hemen organize olan Sorumlu Blog üyeleri, o zaman gayet mantıklı bir karar alarak; yardımı erteledi! Gerekçe mantıklıydı: "Şu an depremin sıcaklığıyla herkes yardıma koşuyor ama 1 ay sonra kimse Van'ı, Van'daki çocukları, evsizleri, kimsesizleri hatırlamayacak."

Ve bu süre içinde daha iyi organize olup Van'daki temel ihtiyaçları belirleyerek karşımıza çıktılar. Şimdi hepimiz unutsak da, depremin yaraları öyle bir günde sarılamadığından Van'da hala acı, soğuk, yokluk kol geziyor. Şimdi tam da yardım zamanı ve bu yardımı Facebook'ta Twitter'da özel hayatlarımıza girebilmek, dikkatimizi çekebilmek için on binlerce lira sosyal medya yatırımı yapan markalardan bekliyoruz.

Yazının devamı Sorumlu Blog'tan:


VAN SOSYAL HİZMETLER İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ Erciş’te kurulacak kreş, psikolojik merkez, eğitim merkezi ve etüd merkezi için Sorumlu Blog takipçilerinin destek ve yardımlarını bekliyor.

Bu merkezler için gerekli olan ihtiyaçlar bizzat Erciş Sosyal Hizmetler ilçe Müdürü Şafak Aydın tarafından Sorumlu Blog’a iletildi.

2 adet 10.000 kişilik konteynır kentte kurulacak olan bu merkezlerin ihtiyaçları Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlendi
Buna göre 4 acil ihtiyaç paketi var, ilk etapta hedefimiz bu paketlerden 10’ar adet sağlanması.
– Kreş Paketi

– Psikolojik Görüşme Odası Paketi

– Eğitim ve Uygulama Sınıfı Paketi

– Okuma ve Etüd Merkezi Paketi

Yine de okuyan, yine de ödev yapan çocuklar çadır aralarında hayatı etüd etmemeli.

Paketlerin maliyetine Van’daki ihtiyaç bölgesine teslimatı da dahildir
Paketlerin fiyatlandırması Office1Superstore tarafından teslimat dahil, karsız fiyatlarla oluşturulmuştur.
Paket içerikleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler sorumlublog@gmail.com ’a mail atabilirler.

PEKİ BU YARDIMA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

(1) Paketlerden bir veya birkaçını sağlayabilecek olan firmalara bu postu sosyal medya ya da şahsi kanallarınızı kullanarak ileterek , Sorumlu Blog’un firmalara ulaşmasına yardımcı olarak

(2) Bir kişi olarak belki eliNizden bir şey gelmiyor ama bir araya gelip bir paketi de siz sağlayabilirsiniz. Çalıştığınız şirketde, oturduğunuz apartmanda belki büyük ailenizin tüm fertleriyle bir araya gelip paket bedelini toplayararak siz de bir paketin sahibi olabilir, Van’da bir kreş ya da eğitim merkezini kurabilirsiniz.

ÖNEMLİ

Bu yardım kapsamında her hangi bir fon ya da hesapta para birikmesi söz konusu değildir, 4 paket seçeneğinden seçilen paketin bedeli ni sağladığınızda o paket Office1 Superstore’dan direk hazırlanıp Van’a yola çıkacaktır, o sebeple paket bedellerinden az miktarlar için Sorumlu Blog’a başvurulmaması rica olunur
Ağırlıklı olarak okul ve ofis malzemelerinden oluşan paketlerin içerikleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler (ürün sayısı, ürün çeşitleri, adet fiyatlar vb.) sorumlublog@gmail.com adresine yazarlarsa, Office1 Superstore tarafından bilgilendirileceklerdir.

Sorumlu Blog bir dernek ya da vakıf olmadığından hiç bir şekilde para toplanmasında ya da paranın transferinde aracı olmayacaktır. Sorumlu Blog paket içeriklerine müdahale etmemiştir, içerikler Van Erciş Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü tarafından belirlenmiştir. Sorumlu Blog yalnızca ihtiyaç duyulan paketleri takipçilerinin de yardımıyla tedarik edebilecek kişilere iletmek ve yardım yapmalarını sağlamak amacındadır.

Paket bedelini toplayıp 4 paketten biri ya da bir kaçını bağışlamaya talip kişi/grup ya da firmalar, bağışlamak istedikleri paketi sorumlublog@gmail.com adresine iletmeleri halinde paket içerik ve ödeme bilgileri için Office1 Superstore ile bağlantıları sağlanacaktır.

Her paketin kimler tarafından bağışlandığı paketler satın alındıkça bu sayfada açıklanacaktır. Bu sebeple bağışta bulunmak isteyen kişi, kurum ve grupların bir isim ya da rumuz bildirmeleri bizi mutlu eder. (Örneğin Azra Apt. / Azra Ailesi / Azra Holding / Azra Okulu gibi)

Bağış yaparken yardımlarımızın doğru yere ulaşıp ulaşmadığı her zaman en büyük endişemiz olmuştur. Bunu göz önünde bulundurarak, Sorumlu Blog satın alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığınız paketleri ulaştığı ve kurulduğu yerde fotoğraflatarak, yayınlayacaktır. Bir paket demek binlerce kişi demek..

HERKESE TEŞEKKÜRLER

Bu kampanyayı yayın, paylaşın #yeniyildavan kreşlere, sınıflara, psikolojik ve sosyal merkezlere sahip olsun!

Fotoğraflar: Abdurrahman Antakyalı (AA)ve Havva Sokullu

http://sorumlublog.com/

2 comments:

Anonymous said...

I together with my guys were actually examining the nice procedures on your web blog [url=http://www.saclongchampmarchfr.com]longchamp sac[/url] and so before long came up with an awful suspicion I had not

expressed respect to the site owner for those

techniques. Those women became

consequently very

interested to study

them and have really been having fun with

them.[url=http://www.saclongchampmarchfr.com]longchamp sac[/url] longchamp sac ,Appreciation for getting very kind and for making a decision on variety of

[url=http://www.saclongchampmarchfr.com]longchamp sac[/url] sac longchamp

cool [url=http://www.saclongchampmarchfr.com]sac longchamp pliage[/url]

longchamp sac topics millions of individuals are really wanting to

learn about. Our

sincere apologies for not saying thanks to you sooner.

Anonymous said...

Ӏ think the admіn of thіs web site is
truly worκing haгd in faѵor of his ѕite, since hеre every data іs
quality baѕeԁ materiаl.

Feеl free to surf to my web blog - hcg diet news